Aastakümneid  tühjana seisnud purustuskompleks lammutati 

14.10.2020

Kolmas purustuskompleks, mis lõpetas juba ammu töö ning mille hooned olid aastatega muutunud varisemisohtlikuks, lammutati Keskkonnainvesteeringute keskuse toel. 

Eelmise aasta märtsis avas Keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) programmi, mis toetab 50% ulatuses vanade tootmishoonete lammutamist ja keskkonna korrastamist. 

Kõigile KIKi poolt esitatud tingimustele vastasid endise 3. purustuskompleksi hooned, mis juba kümneid aastaid tegevusetult seisnud. Viimasena lõpetas tegevuse ka 3 purusti, mille osaline tootmine viidi üle KKT põhiterritooriumile. 

“Sellised „tondilossid“ rikuvad ümbritsevat loodust ja on äärmiselt varisemisohtlikud ning me oleme äärmiselt tänulikud, et KIK avitab ümbritsevat keskkonda parandada ja toetab märkimisväärselt ümbruse korrastamist,” ütles Kiviõli Keemiatööstuse haldusjuht Illar Sildma. 

Kiviõli Keemiatööstuse otsustas esitada taotluse KIKi programmis osalemiseks. “Selleks tellisime korstnale ja peakorpusele lammutusprojekti, taotlesime lammutusloa, kuulutasime välja riigihanke lammutustööde tegija leidmiseks ja sõlmisime lepingu omaniku järelevalve teostamiseks,” loetles ta, lisades, et ehkki olukord oli selle aasta märtsist maini lähiajaloo suurima nafta hinna languse, majanduskriisi ja COVID-19 valguses väga keeruline, otsistati projektiga siiski edasi minna ja tootmisjäänukitest vabaneda. 

Tänaseks on projekt lõpetatud, aruanded ja dokumentatsioon KIKile esitatud.