Jüri Ratas külastas Kiviõli Keemiatööstust  

28.05.2021

Teisipäeval külastas Kiviõli Keemiatööstust Riigikogu esimees Jüri Ratas, kes tutvus tehasega ning uuris, kas ettevõte saab jätkata ka pärast rohepööret.  

Ratasele tutvustasid tööstust Alexela Grupi juht Andreas Laane ja Kiviõli Keemiatööstuse juhatuse esimees Priit Orumaa. Riigikogu esimees tundis huvi, kuidas võiks põlevkiviõli tootmine olla jätkusuutlik ka pärast aastat 2025.  

Lisaks rääkisime talle oma uutest plaanidest, mis on seotud jäätmetest õli tootmisega ning katsetest kerogeeniga,” ütles Andreas Laane.  

Ratas nentis pärast visiiti, et põlevkivitööstuses töötavate inimeste jaoks on kindel töökoht suur väärtus. “Nende igapäevase töö valdkonnas on käimas ulatuslikud muudatused, mis taanduvad küsimusele, kui kauaks on neil veel tööd ja nende peredel sissetulekut. See omakorda kergitab sarnase küsimuse teistel idavirumaalastel,” rääkis ta. “Vajadus uuenduste järele on mõistetav ja need ka käivad. Samas on raske mõista, miks kiirustame tegema rohepööret meie enda inimestega arvestamata.”  

Uuendused muudaks inimlikumaks see, kui uute ettevõtete loomise kõrval saavutataks kokkulepped Euroopa Liiduga, et säiliksid tasuta kvoodid, mis võimaldaksid kasutada põlevkivi ka pärast 2025. aastat.