Karjääris alustas tööd uhiuus roomikekskavaator

18.12.2020

Neljapäeval, pärast Doosan tehase poolt tehtud koolitust, alustas uus roomikekskavaator karjääris tööd. 

Uus masin on Doosan DX490LC-7 roomikekskavaator, mis on varustatud Dehaco IBEX 4000GS vasaraga. 

Masin vahetas välja senise Komatsu ekskavaatori, mis oli oma aja ära elanud ja mille mootor lõpetas töö. Ekskavaator oli plaanis välja vahetada järgmisel aastal, kuid tehnilise rikke tõttu tuli uus osta plaanitust varem. Tegemist on tootmise seisukohalt väga olulise masinaga, mis töötab peamiselt vasaraga ning mis muudab tööprotsessi karjääris kergemaks. 

“Meie jaoks on tegemist esimese Doosani tehases toodetud masinaga, varasemalt pole me neid kasutanud,” ütles Kiviõli Keemiatööstuse põlevkivi tootmisjuht Kaidi Sulp, kelle sõnul käisid nad masinat uudistamas Soomes ning see jättis positiivse mulje. 

Ekskavaatori pakkujaid oli neli, sõel valimiseks tihe ning masinad ühtmoodi head. Nii said otsustavaks väikesed detailid. 

Masin alustas tööd karjääris neljapäeval. Enne seda viisid Hollandist tulnud vasaratootjad läbi koolituse vasara õigeks kasutamiseks. “Niii  tööefektiivuse kui masina eluea jaoks on koolitus ülioluline, sest vale kasutamisega lõhutakse nii vasarat ennast kui ekskavaatorit,” ütles Sulp, kes loodab, et masin peab pikalt vastu ning masinaga töötavate meeste hea esmamulje tööprotsessi käigus ei kao. Just töötajate kogemus saab tihti määravaks kui pakkumisel on mitu masinat ning nende hind ja omadused sarnased. 

“Ühtlasi saame ülevaate selle tootja masina töökindluse, ülalpidamis- ja hoolduskulude ning kvaliteedi kohta,” lisas ta.