Kiviõli Keemiatööstus võõrustab Robolahingut

22.04.2021

AHHAA teaduskeskus kutsub kõiki tehnikahuvilisi osa võtma iseehitatud lahingurobotite võistlusest AHHAA Robolahing. Eesti võimsaim robomadin toimub 6. novembril juba viiendat korda ja seekord hoopis Ida-Virumaal, Kiviõli Keemiatööstuses. 

Sündmuse projektijuht Kaimo Kukk rääkis, et osalema on oodatud kõik huvilised. “Roboteid võib ehitada nii üksinda kui meeskondlikult, koolis või pereliikmetega.” Ta julgustas registreerima ka neid, kes varem roboteid ehitanud ei ole. “Lõppvõistlusest saab osa võtta lausa 24 võistkonda, seega julgus ja pealehakkamine on pool võitu” kinnitas Kukk.

Võistlusel on kaks kaalukategooriat: kuni 29,9 kg ja 30-55 kg ning masinad võtavad mõõtu spetsiaalselt Robolahingu jaoks ehitatud lahinguareenil. Kukk selgitas, et roboti eesmärk on vastane kahjutuks teha ning selleks võib kasutada väga erinevaid relvi. “Need võivad olla löök-relvad, aga ka näiteks ketassaed või lõiketerad,” ütles ta.

Sel aastal toimub Robolahing Ida-Virumaal. “Tahame mugavustsoonist välja tulla ning tuua Robolahingu ka teistesse Eesti paikadesse. Mine sa tea, võib-olla järgmisel aastal oleme juba pealinnas,” kommenteeris Kukk. Lisaks sellele on võistluse auhinnafond enneolematult suur ja sel aastal lausa 6000€. “Soovime praegusel raskel ajal toetada rohkem võistkondi ning inspireerida neid osalema.” Varasema kahe võistkonna asemel saavad sel aastal rahalise preemia kuus võistkonda.

Registreerimiseks tuleb täita 1. maiks elektrooniline vorm: www.robolahing.ee/registreerimine

AHHAA Robolahing toimub 6. novembril 2021 Kiviõli Keemiatööstuses.